Redakce

ISSN: 1803-6171
Vydavatel: Martin Minařík, Luhačovice

Elektronický časopis Evarcha je registrován Českým národním střediskem ISSN jako pokračující online zdroj a archivován Národní knihovnou ČR.

Autoři

Martin Minaříktext, fotografie, grafická podoba
Martin MinaříkAdministrátor a autor obsahu stránek včetně části fotografií. Studuje zoologii obratlovců na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Zajímá se především o faunu evropského jihu, a to zejména plazy a bezobratlé, za kterými směřuje většina expedic Evarchy. (#Profil autora)
Kontakt: ICQ: 285-824-453, Jabber:/e-mail: martin.minarik@gmail.com
Jiří Skaličkafotografie, správa domény
Jiří SkaličkaMajitel domény evarcha.cz a autor většiny fotografií. Při účasti na výpravách zajišťuje kromě jiného technické vybavení a dokumentaci. Nadšený amatérský biolog a terarista. Studuje na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. (#Profil autora)
Kontakt: ICQ: 335-846-669, e-mail: skalicka@evarcha.cz
Daniel Kopečekspráva DokuWiki, grafická podoba
mildew vomitAdministrátor stránek, správce všech technických záležitostí, na které je běžný uživatel krátký. (#Profil autora)
Kontakt: E-Mail: dkopecek@toxicon.cz, Jabber: dkopecek@toxicon.cz

Externí spolupracovníci

Kristýna Chmelová - autorka části seznamů herpetofauny Evropy.
Kristýna Chmelová Kristýna Chmelová a slíďák Lycosa

Jakub Kouřil - účastník výprav a též autor části fotografií.
Jakub Kouřil Kubovi právě utekla Coluber najadum

Jiří Kožík - účastník výprav, též asistent při odchytech.
Jiří Kožík Kozí hrádek

Zdeněk Máčalík - účastník výprav
Zdeněk Máčalík a já (a Korejské dívky)

Pavel Moravčík - účastník výprav
Pavel Moravčík (vlevo) Pavel Moravčík (tamtéž :)

Petr Bor - účastník výprav
Petr Bor (uprostřed) Nádraží

Kromě výše uvedených kolegů a přátel je třeba s díky za spolupráci zmínit ještě Aleše Pokorného z www.volny.cz/alspiders a Tragica, který se účastnil samotného zrodu Evarchy v roce 2001 (tehdy ještě pod jiným názvem).

Kontakt

EvarchaInfo

Poradna

S dotazy i připomínakmi se na nás můžete obracet pomocí následujícího formuáře.

Další kontakty včetně ICQ jsou uvedeny u jednotlivých autorů.

Poznámka k autorství

Ačkoliv je počet autorů Evarchy vyjádřen pouze číslem 3, tvorba stránek by se neobešla také bez ostatních členů, kteří Evarše věnují svůj čas, aby se v jejím jménu vypravovali na expedice do různých koutů Evropy a byli autorům společností a oporou ve chvílích poznávání cizích krajin.

Stránky samy fungují na základě DokuWiki, pro potřeby Evarchy přizpůsobeného mildewem, tedy autorem grafické podoby a organizace stránek.

Autorem textu je, není-li uvedeno jinak, Martin Minařík. Autorství ostatních členů je uvedeno vždy na konci článku.

Konečně fotografie pocházejí obvykle z aparátu Jiřího Skaličky, zčásti díky tomu, že ostatní jsou vytíženi odchyty a determinací, zčásti kvůli znatelně lepšímu fotografickému vybavení, ale především díky jeho fotografickým zkušenostem podpořeným několikaletou spoluprací s Evarchou přímo v terénu. Autorství fotografie je zahrnuto mezi dalšími informacemi, které se zobrazí spolu s detailem obrázku po kliknutí myší. Významným množstvím fotografií přispěli, a tedy zaslouží být na tomto místě jmenováni, Pavel Rubík (expedice Tunisko) a Michal Struhár (expedice Španělsko 2004).

Já, Moraaq a Jiří Skalička, Kamenárka, květen 2008

Historie stránek

Evarcha vznikla v dubnu roku 2002 a navázala tak na první pokus mě, mildewa a Tragica, tehdy žáky osmé třídy ZŠ, prezentovat naše zájmy (stránky serpicella.wz.cz). Postupně se z ní staly stránky, na kterých jsem zveřejňoval zážitky z cest po středomoří, ať už s rodiči, nebo s Klubem Natura při královédvorském gymnáziu. Na střední škole jsem se vydal na jednu cestu i se Záchvatem a poté se přidal Jiří Skalička a Evarcha se stala mnohem aktivnější. Začali jsme plánovat vlastní cesty po ČR i do zahraničí a přibrali další členy, kteří nás střídavě doprovázeli. Po celou dobu jsem se stále staral o grafickou podobu i provoz stránek, ale díky novým aktivitám a spoustě Jiřího fotografií brzy nestačil čas a posléze ani prostor na Webzdarma.cz. A tak mildew implantoval evarší duši do těla v podobě DokuWiki a převzal velkou část práce na grafické podobě. Díky jednoduchým úpravám stránek pomocí DokuWiki se editace článků otevřela více členům a začala třetí významná etapa v historii stránek, která znamenala obrovské rozšíření obsahu o nové fotografie, články i seznamy a informace o druzích.

Právě v době, kdy jsme zprovoznili knihu hostů a poradnu a opravili tak poslední zásadní nedostatky v tváři Evarchy a umožnili alespoň základní komunikaci se čtenáři, zahrabal jsem se doma v hromádce CD a zapátral po starých verzích Evarchy, abych zavzpomínal. Některé soubory se sice během doby přepsaly novými verzemi, ale vše se mi alespoň přibližně podařilo zrekonstruovat a zprovoznit, abych vám zde mohl předložit náhledy od původní verze až po současnou a dokonce včetně stránky serpicella.euweb.cz, která se k mému překvapení dochovala na své původní adrese, ač v nefunkční podobě. Pokud si tedy věrní čtenáři chtějí zavzpomínat, ať neváhají a vstoupí na následující stránku:

Historie Evarchy v obrazech

Navštívené země

Cesty podnikáme samozřejmě také „v civilu“ takže dohromady jsme už procestovali značnou část Evropy. Bohužel ze soukromých cest nepřinášíme žádné nové informace a články, a tak nám nezbývá, než se vydávat na zajímavá místa znovu a snažit se postupně doplňovat obraz Evropy jako kontinentu s rozmanitou přírodou a zajímavými druhy zvířat a rostlin. Doufáme, že bílá mista na mapě budou i nadále zaplňována tak, jako dosud.


(Expedice Evarchy)
www.world66.com


(Soukromé cesty Martin Minařík & Jiří Skalička)
www.world66.com

Překladatelský tým

Castellano Martin Minařík
TrofejŠpanělština. Autor českého obsahu Evarchy a sporadický překladatel do španělštiny, které se věnuje s menšími přestávkami od roku 2003.
Español. Autor de los artículos y de la versión castellana. Estudia español desde 2003.
Kontakt: ICQ: 285-824-453, Jabber:/e-mail: martin.minarik@gmail.com
Français Vavřinec Havlíček
Obrázek není k dispoziciFrancouzština. Uživatel zatím nedodal informace ke zveřejnění
Kontakt: Chybí informace

Možnosti spolupráce

Občanské sdružení Evarcha

o.s. Evarcha Občanské sdružení bylo založeno za účelem sdružování zájemců o podílení se na našich akcích a získávání prostředků pro jejich uskutečňování. Hlavní náplní činnosti sdružení je vzdělávání neodborné veřejnosti, jak formou přednášek (například pro základní a střední školy), tak prostřednictvím článků zveřejňovaných na stránkách Evarchy (ISSN 1803-6171). Získané prostředky budou využity na organizování expedic, provoz stránek a další aktivity sdružení, zaměřené především na ochranu životního prostředí. Členem se může stát osoba starší 15 let, která si podala písemnou přihlášku. Žádost je možno zaslat na adresu clenstvi@evarcha.cz. Vyrozumění o přijetí bude odesláno na adresu odesilatele. Pro další informace viz stránky sdružení (http://os.evarcha.cz).

Pro střední školy

Pro přírodovědně zaměřené žáky středních škol nabízíme možnost rozvíjet své autorské schopnosti formou příspěvků na webových stránkách občanského sdružení, ve kterých mohou prezentovat dojmy ze svých vlastních cest. Nejlepší příspěvky mohou být zveřejněny na stránkách Evarchy a odměněny drobným dárkem. Pro bližší informace a zapojení Vašich studentů do našeho projektu nás, prosím, kontaktujte na adrese uvedené v oddílu kontakt.

(CC) Evarcha 2001-2012
ISSN 1803-6171
 
autori.txt · Poslední úprava: 2015/09/17 21:14 (upraveno mimo DokuWiki)     Nahoru