www.evarcha.cz

Vítejte na stránkách Evarcha.cz. Naším cílem je postupně seznamovat čtenáře s pestrostí české a evropské přírody, do které se vydáváme na svých cestách, z nichž pravidelně přinášíme články a množství fotografií. Rádi bychom ukázali, že za přírodním i kulturním bohatstvím není nutné cestovat tisíce kilometrů, a že rozmanitost evropského kontinentu vydá na léta intenzívního poznávání. Na svých výpravách se zaměřujeme především na plazy a obojživelníky, ale v článcích nezapomínáme ani na jiné obratlovce, bezobratlé či rostliny. Plazům a obojživelníkům je pak věnována samostatná sekce, poskytující o nich ucelenější a přehledněji uspořádané informace. Doufáme tedy, že u nás naleznete, co hledáte a budete se k nám rádi vracet.

Rozcestník

  • ExpediceExpedice - Cestopisné články z výprav po Evropě
  • Cesty po ČRCesty po ČR - Cestopisné články z výprav po Česku
  • Informace o druzíchInformace o druzích - Informace o plazech a obojživelnících Evropy
  • MapováníMapování - Přístup k mapovým záznamům úlovků z našich cest
  • ČlánkyČlánky - Co se jinam nevešlo - články o ostatních skupinách organismů, ale i akvaristice, teraristice a cestování

Připravujeme v r. 2016

Crododilus moreletti s ulovenou volavkou, Villahermosa, Mexiko (Připravujeme)V předchozích dvou letech proběhla řada zajímavých zahraničních cest, o kterých se se zpožděním pokusíme informovat. V prvé řadě to byla výprava do Makedonie organizovaná PřF UK v Praze, dále pak druhá cesta po Portugalsku, tentokráte jižním, a také dvě poněkud exotičtější cesty na jih Mexika. Vzhledem k aktuálnosti (duben-květen 2015) má přednost článek o Portugalsku, další pak budou následovat.

Nejnovější články

Portugalsko (dokončeno 14.06.2013)

PortugalskoKdykoli jsme dříve při plánování expedic pomysleli na Portugalsko, byli jsme jej nuceni zavrhnout kvůli velké vzdálenosti a tedy časové i finanční náročnosti cesty. Nakonec jsme se vždy spokojili se Španělskem, které je přeci jen o kus blíže a většinu zajímavé iberské herpetofauny se svým sousedem sdílí. Nicméně těch pár portugalských endemitů nás nepřestalo lákat, a tak, když se naskytla příležitost...(celý článek)

Itálie (poslední aktualizace 25.01.2013)

ItáliePřipravujeme - V závěru léta se přece jen naskytla příležitost vyjet za obojživelníky a plazy evropského jihu. Stejně jako v předchozích letech jsem opět hodlal podřídit plánovanou rodinnou dovolenou alespoň zčásti vlastním zájmům. Otázkou bylo, jak úspěšný budu v ukrajování času pro terénní výpravy na úkor plánovaných společných aktivit. Alespoň zpočátku se zdálo, že pro poznávání herpetofauny bude výprava ideální. Vypravili jsme se totiž do Toskánska...(celý článek)

Doporučujeme

Pět let expedic s Evarchou

Pět let expedic s EvarchouNa našich stránkách se s vámi dělíme o zážitky z cest již od roku 2002. Zpočátku šlo pouze o rodinné dovolené z dob, kdy jsem ještě trávil poslední chvíle na základní škole. Záhy se přidaly expedice pořádané klubem Natura při gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem. Ale v roce 2005 jsme se poprvé vydali do Španělska sami s vlastním plánem cesty ...zobrazit článek

Novinky

19.01.2015 - S ohledem na již poměrně zažité změny v taxonomii plazů byla aktualizována sekce Herpetofauna Evropy. Konkrétně jde o přidání čeledí Natricidae a Psammophiidae a přeřazení příslušných druhů hadů do těchto skupin.


Locations of visitors to this page

(CC) Evarcha 2001-2012
ISSN 1803-6171
 
evarcha.txt · Poslední úprava: 2016/01/20 22:15 autor: gladius     Nahoru